Порівняльна таблиця всіх моделей
Принтери Bambu Lab згруповано в кілька серій. Серія A — це відкриті машини з рухомим столом, розраховані на PLA, PETG і TPU. Серія P — принтери в закритому корпусі, які працюють з більшою кількістю пластиків. X і H — флагманські моделі з активно підігрівною камерою, фільтруванням повітря та двома соплами чи системою заміни хотендів.
| Принтер | Робоча область, мм | Тип корпусу | Макс. темп. сопла / столу, °C | Стартова ціна* |
|---|---|---|---|---|
| A1 mini | 180×180×180 | Без корпусу | 300 / 80 | $219 |
| A1 | 256×256×256 | Без корпусу | 300 / 80 | $299 |
| A2L | 330×320×325 | Без корпусу | 300 / 80 | $469 |
| P1S | 256×256×256 | Закритий корпус | 300 / 100 | $399 |
| P2S | 256×256×256 | Закритий корпус | 300 / 110 | $549 |
| X2D | 256×256×260, подвійне сопло | Закритий корпус, камера гріється до 65 °C | 300 / 120 | $649 |
| H2S | 340×320×340 | Закритий корпус, камера гріється до 65 °C | 350 / 120 | $1199 |
| H2D | 325×320×325, подвійне сопло | Закритий корпус, камера гріється до 65 °C | 350 / 120 | $1549 |
| H2C | 330×320×320, з системою Vortek | Закритий корпус, камера гріється до 65 °C | 350 / 120 | $2199 |
* Вказано ціни без AMS в офіційному американському магазині Bambu Lab на жовтень 2026 року. В Україні ці принтери постачають офіційні реселери, а гривнева ціна залежить від курсу валют, вартості доставки та комплектації, тож порівнювати варто саме їхні пропозиції.
A1 mini, A1 і A2L: відкрита серія A
A1 mini — перший крок і невеликі вироби
Це найдоступніший спосіб познайомитися з екосистемою Bambu Lab. Компактний і тихий принтер сам виконує калібрування. Обмеження — робоча область лише 180 мм, тож органайзер, шолом чи об'ємний корпус у неї не влізуть. Модель добре підходить для навчання, брелоків, фігурок і дрібних запчастин.
A1 — оптимальний варіант для більшості початківців
Принтер побудований так само, проте має область 256 мм, як і старші моделі. Доплативши $80, ви отримуєте робочий об'єм, майже втричі більший, тому для домашнього друку A1 вигідніший, ніж mini. З обома моделями можна використовувати AMS lite на 4 котушки, щоб друкувати кількома кольорами.
A2L — великі деталі без великих витрат
Найновіша модель серії друкує в області 330×320×325 мм, тож косплейний шолом чи габаритний корпус виходить цілою деталлю. Принтер працює як з AMS lite, так і з AMS другого покоління. Що варто знати: на столі він займає 544×529 мм, платформа нагрівається тільки до 80 °C, а комплектне сопло виготовлене зі звичайної нержавіючої сталі, тому для пластиків із вуглецевим або скловолокном доведеться поставити загартоване.
Головне обмеження всієї серії A: відсутність корпусу, через яку з ABS, ASA та нейлоном краще не працювати, бо деталі деформуються й тріскаються. Якщо вам потрібні саме ці пластики, звертайте увагу на серію P. Більше про матеріали читайте в наших статтях про пластик ABS і про пластик ASA.
P1S і P2S: корпусна серія P
P1S — надійний робочий принтер
Ця закрита модель стала типовим вибором для ферм 3D-друку. Вона друкує PLA, PETG, ABS і ASA, а після доопрацювань — і інженерні пластики. Слід пам'ятати, що це вже попереднє покоління: камера тут слабенька, а комплектне сопло не загартоване. Натомість ціна впала до $399, а відновлені принтери в офіційному магазині коштують ще менше.
P2S — новий виток P1S
У другому поколінні серії швидкість сягає 600 мм/с, потік хотенда — 40 мм³/с, сопло й шестерні загартовані вже в базовій комплектації, камера знімає в 1080p, а стіл нагрівається до 110 °C. Принтер підтримує повний перелік матеріалів — від PLA до PA6-CF і PPA-CF. Різниця в $150 порівняно з P1S виправдана, якщо ви працюєте з композитами або маєте багато замовлень.
Як заощадити: коли корпус потрібен для ABS чи ASA, а композити ви не друкуєте, P1S цілком вистачить. Коли ж друк приносить вам дохід, обирайте P2S.
X2D: подвійне сопло без флагманської ціни
X2D приніс у середній клас можливості, які досі мали тільки дорогі принтери: подвійне сопло, активний підігрів камери до 65 °C, фільтр HEPA H12 разом із вугільним, швидкість до 1000 мм/с і стіл, що гріється до 120 °C. Завдяки другому соплу можна друкувати розчинні або легко відламні підтримки й деталі з двох матеріалів, витрачаючи мінімум пластику на продувку.
Що варто знати: робоча область не збільшилась і становить 256 мм. Допоміжне сопло має свої обмеження: друкувати ним TPU не радять, а з крихкими та абразивними пластиками треба бути обережним. Якщо деталі з двох матеріалів і підігрів камери вам не потрібні, дешевше обійдеться P2S.
H2S, H2D і H2C: флагманська серія H
H2S — габаритний друк інженерними пластиками
У цієї моделі одне сопло з нагрівом до 350 °C, камера з підігрівом до 65 °C і найбільша серед усіх принтерів Bambu Lab область — 340×320×340 мм. Принтер розрахований на великі функціональні деталі з ABS, ASA, PC або нейлону. Як опцію можна придбати лазерний модуль.
H2D — компактне виробництво з подвійним соплом
Два сопла з нагрівом до 350 °C, робоча область 325×320×325 мм при друці одним соплом, підтримка PPS-CF і PPS-GF та можливість сушити філамент прямо в камері. До принтера пропонують модулі: лазер потужністю 10 або 40 Вт, ніж для різання та плотер. Така модель вигідна бізнесу, якому друк, гравіювання й різання потрібні в одному пристрої.
H2C — найширші можливості для друку кількома матеріалами
Флагман оснащений системою заміни хотендів Vortek. Під кожен колір або матеріал можна виділити окремий індукційний хотенд, тому під час багатоколірного друку на продувку йде значно менше пластику. Що варто знати: стартова ціна — $2199 без AMS, принтер важить 32,5 кг, а всі переваги, які заявляє Bambu Lab, розраховані на повну комплектацію з 6 хотендами та відповідними блоками AMS, отже, фактичні витрати будуть більшими.
Детальні огляди кожної моделі з цінами офіційних дилерів: Bambu Lab A1 mini · Bambu Lab A1 · Bambu Lab P1P · Bambu Lab P1S · Bambu Lab P2S · Bambu Lab X1 Carbon · Bambu Lab X1E · Bambu Lab H2S · Bambu Lab H2D і H2D Pro · Bambu Lab H2C.
Яку модель брати під ваші потреби
| Що потрібно друкувати | Рекомендована модель | Чому дорожча не потрібна |
|---|---|---|
| Домашній друк PLA і PETG на першому принтері | A1 | Для цих пластиків не потрібні ні корпус, ні подвійне сопло |
| Невеликі вироби в умовах обмеженого простору | A1 mini | Для деталей до 18 см більший стіл зайвий |
| Косплей і габаритні деталі з PLA | A2L | Велика область друку без переплати за корпус |
| Деталі з ABS і ASA для техніки та вулиці | P1S | Корпус у наявності, а композити не знадобляться |
| Робота на замовлення, композитні пластики | P2S | Загартоване сопло й висока швидкість за ціною нижчою, ніж у флагманів |
| Розчинні підтримки, деталі з двох матеріалів | X2D | Подвійне сопло без доплати за збільшений об'єм |
| Габаритні деталі з інженерних пластиків | H2S | Велика камера з підігрівом, друге сопло не потрібне |
| Друк разом із лазером і різанням | H2D | Замінює кілька окремих пристроїв |
| Друк у багато кольорів з мінімумом відходів | H2C | Виправданий, тільки коли багатоколірний друк — ядро вашого бізнесу |
Загальні критерії, на які варто зважати, ми зібрали в матеріалі про вибір першого 3D-принтера.
Типові причини переплати
- Комплект Combo з AMS на майбутнє. Система багатоколірного друку підвищує ціну й збільшує відходи на продувку. Якщо ви здебільшого друкуєте одним кольором, беріть принтер без AMS: її можна докупити окремо згодом.
- Флагманська модель під PLA. Переваги X2D та серії H проявляються на інженерних пластиках, а на PLA і PETG якість друку майже не відрізнятиметься від A1 чи P2S.
- Зайва робоча область. Проаналізуйте, що ви друкуєте в реальності: здебільшого замовлення вміщуються в 256 мм.
- Відмова від відновлених моделей. Офіційний магазин пропонує відновлені P1S, P2S і H2D за нижчою ціною, ніж нові.
- Неврахований бюджет на дрібниці. Передбачте витрати на запасні сопла, додаткову пластину, сушарку для філаменту та сам пластик. Чому без сушіння не обійтися, пояснюємо в матеріалі про сушіння філаменту.
Що врахувати, купуючи принтер в Україні
- Звертайтеся до офіційних реселерів — так у вас буде гарантія та європейська версія принтера з живленням 220–240 В.
- Переконайтеся, що в комплекті є потрібні пластина й сопло, а для AMS — необхідна кількість блоків.
- Хоча принтери Bambu Lab під'єднуються до хмари, вони підтримують локальний режим (LAN) і друк із флешки, що стає в пригоді за нестабільного інтернету чи перебоїв зі світлом. Сучасні моделі вміють продовжувати друк після зникнення живлення.
- Для кожної моделі Bambu Lab оприлюднює строки підтримки оновлень. Так, H2D отримуватиме оновлення функцій до 25 березня 2030 року, а безпекові патчі — до 25 березня 2032 року.
Звідки взято дані
- Сторінка порівняння принтерів Bambu Lab (характеристики та строки підтримки)
- Розділ 3D-принтерів в офіційному магазині Bambu Lab (ціни)
- Специфікації A2L
- Специфікації P2S
- Специфікації X2D
- Опис H2S на сайті виробника
- Специфікації H2C
Ціни та комплектації можуть змінитися, тож перед покупкою уточнюйте їх у виробника або реселера.
Сумніваєтеся, яку модель обрати?
Майстри клубу 3D HUB, які працюють з принтерами щодня, допоможуть підібрати модель під ваш бюджет і задачі та підкажуть із налаштуванням, коли принтер уже буде у вас.
Детальніше про клуб